E-book

Odkryj przyczynę SIBO

Praktyczny przewodnik, dzięki któremu zidentyfikujesz przyczynę źródłową SIBO oraz otrzymasz praktyczne wskazówki, które usprawnią pracę Twoich jelit!
W tym e-booku dowiesz się:

Autor: Michał Andrulewicz

Liczba stron: 170

Format e-booka: pdf

Dodatkowe treści: kwestionariusz IPS
okładka ebook

E-book: Odkryj przyczynę SIBO

189.00 zł

nawroty sibo

Dlaczego SIBO ciągle wraca?

Współczesna medycyna ma ogromny problem z leczeniem SIBO!

Badania kliniczne wskazują, że aż 60% pacjentów z SIBO nie doświadczy poprawy po zastosowaniu antybiotyków lub dozna bardzo szybkiego nawrotu objawów po leczeniu.

Niestety większość protokołów nadal opiera się wyłącznie na usuwaniu SIBO środkami przeciwdrobnoustrojowymi i głodzeniu bakterii przez zastosowanie restrykcyjnej diety. Takie podejście przynosi chwilową ulgę w objawach, ale nawrót SIBO jest nieunikniony.

Jeżeli jesteś zmęczony ciągłymi nawrotami i chcesz zrozumieć, dlaczego standardowe metody zawodzą, ten e-book jest dla Ciebie!

CO ZNAJDZIESZ W E-BOOKU?

W e-booku krok po kroku przeprowadzę Cię przez cały proces, który pozwoli Ci zaadresować potencjalną przyczynę SIBO.

Dowiesz się między innymi:

Otrzymasz także kwestionariusz IPS, składający się z ponad 60 pytań zamkniętych, które nakierują Cię na potencjalną przyczynę SIBO!

Kwestionariusz uwzględnia poniższe sekcje:

Często mylimy przyczynę SIBO z wyzwalaczem. Wyzwalacz, który doprowadził do rozwoju SIBO (czynnik spustowy) może już być dawno nie obecny, a zostało tylko spustoszenie, które spowodował – pod postacią dysautonomii, uszkodzonych mechanizmów ochronnych w jelitach czy ogólnoustrojowego stanu zapalnego.

5 NAJCZĘSTSZYCH PRZYCZYN

1. Napraw swoją dietę

W tej sekcji przedstawię Ci 2 podstawowe fundamenty każdej diety w SIBO - niezależnie od tego czy preferujesz mięsożerny czy roślinny sposób żywienia. Dowiesz się, że rodzaj stosowanej diety ma często drugorzędne znaczenie, a znacznie ważniejsze są Twoje długoterminowe nawyki. Poznasz również 7 uniwersalnych zasad żywienia, które będą przyczynowo wspierać terapię SIBO.

2. Ogarnij styl życia

W tej części e-booka przedstawię Ci 3 fundamentalne aspekty stylu życia, które mają duże znaczenie w kontekście SIBO: regulację rytmu dobowego, właściwą aktywność fizyczną i zarządzanie stresem. Dowiesz się, dlaczego ich odpowiednia kontrola jest kluczowa dla efektywnego leczenia SIBO i jak wprowadzić zmiany, które z korzyścią wpłyną na Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

3. Usprawnij pracę żołądka

Żołądek odgrywa centralną rolę w inicjowaniu procesu trawienia. W tej części e-booka odkryjesz, jak krytyczne jest właściwe zakwaszenie żołądka i jak zidentyfikować potencjalną niedokwasotę, która może być jedną z przyczyn SIBO. Na zakończenie, podzielę się z Tobą kilkoma metodami na odbudowę prawidłowej funkcji żołądka i wsparcie jego procesu zakwaszania.

4. Zwiększ przepływ żółci

Żółć jest absolutnie kluczowym graczem w SIBO. W tej sekcji odkryjesz, jakie symptomy mogą sygnalizować problemy z jej krążeniem, jakie badania mogą to potwierdzić oraz jaki podtyp SIBO dominuje przy zaburzonym przepływie żółci. Nie ominę również roli wątroby oraz zaprezentuję kilka suplementów, które mogą skutecznie zaradzić problemom z przepływem żółci.

5. Usprawnij motorykę jelit

W ostatnim rozdziale omówię regulację motoryki przewodu pokarmowego, najczęstszą bezpośrednią przyczynę SIBO. Pod lupę weźmiemy rolę osi jelitowo-mózgowej oraz działanie nerwu błędnego. Poznasz kilka nowatorskich metod wspomagania wędrującego kompleksu motorycznego (MMC) oraz dowiesz się jak korzystać z prokinetyków dla uzyskania najlepszych efektów w terapii SIBO.

JAK WYGLĄDA E-BOOK W ŚRODKU?

DLA KOGO JEST PRZEZNACZONY TEN E-BOOK?

Od pacjenta do eksperta – przeszedłem tę drogę, zmagając się z SIBO. Teraz moje doświadczenie, odkrycia i metody pokonania tego schorzenia są w zasięgu Twojej ręki, zawarte w jednym e-booku.

mgr Michał Andrulewicz

Ten e-book jest dla Ciebie, jeśli:

Poznaj świeże opinie!

Praktyczna wiedza

Ponad 160 stron wiedzy bez zbędnej teorii i w prostym języku, abyś jako pacjent nie miał żadnego problemu ze zrozumieniem treści.

Kwestionariusz IPS

Kwestionariusz IPS sprawdzający
8 kluczowych obszarów, które często stoją u podłoża SIBO (oparty na ankiecie cenionej specjalistki z USA).

Nowe spojrzenie

Szersza perspektywa traktująca SIBO nie jako wyłącznie rozrost bakterii w jelicie cienkim, ale jak ogólnoustrojową dysfunkcję organizmu.

Aktualizacje treści

W przypadku aktualizacji treści e-booka lub wprowadzenia dodatkowych materiałów otrzymasz je automatyczne na maila podanego przy zakupie.

Za każdym objawem stoi przyczyna - zamów e-booka już teraz i wyeliminuj przyczynę źródłową SIBO.

okładka ebook

189.00 zł