Szybka Piątka #1 – jaki zamiennik Iberogastu?

Niniejszy cykl wpisów jest kopią mojego newslettera Opanuj SIBO, który rozsyłam w każdy piątek do wszystkich jego członków. Jeżeli chcesz być na bieżąco i otrzymywać cotygodniową porcję Szybkiej Piątki – kliknij tutaj i stań się częścią mojej społeczności 🙂

1. Pytanie tygodnia

Na moim rutynowym Q&A na Instagramie, które odbywa się w każdy poniedziałek dostaję masę nurtujących Was pytań – jednym z częściej powtarzanych w ubiegły poniedziałek było:

Czym zastąpić Iberogast?

Więc rzeczywiście Iberogast jest świetnym prokinetykiem, który sam uwielbiam umieszczać w rozpiskach moich podopiecznych. Niestety, od kilku miesięcy są ogromne jego braki w hurtowniach.

Jeżeli posiadam dobre informacje to Iberogast powinien wrócić do aptek najpóźniej na przełomie sierpnia i września, więc możliwe, że już niedługo będziecie mogli się cieszyć jego działaniem prokinetycznym.

Do tego czasu możecie korzystać z alternatywnych preparatów, takich jak: Multigastro, Igastrik, Gastrobonisol

2. Czy wiesz, że…

Czosnek i cebula bywają mocno bardzo problematyczne w przypadku SIBO i często trzeba wykluczyć je z diety. Jeżeli kochasz czosnek i nie wyobrażasz sobie potraw bez jego aromatu to możesz bezpiecznie korzystać z oliwy czosnkowej – jest całkowicie low FODMAP!

3. Książka miesiąca

Od jakiegoś czasu staram się uskuteczniać swoją stałą rutynę w postaci czytania 20 stron książek dziennie – obecnie ponownie przerabiam pozycję Davida Gogginsa, która całkiem niedawno została wydana w języku polskim.

nic mnie nie złamie


Jeżeli potrzebujesz kopa do działania – ale takiego prawdziwego, a nie pustej gadki mistrzów coachingowych – jest to idealna pozycja. O tym jak z piekła przeżytego w dzieciństwie, życia w ciągłym strachu i braku perspektyw – zostać elitarnym żołnierzem wojsk specjalnych, jak ustanawiać kosmiczne rekordy sportowe i jak przejąć kontrolę nad własnym umysłem.

Szczerze polecam!

4. Cytat tygodnia

Ból otwiera sekretne drzwi w umyśle, które prowadzą zarówno do szczytowej wydajności, jak i do pięknej ciszy.

~David Goggins

5. Śmiech to zdrowie

Kto się utożsamia? Swoją drogą – mem od niezawodnych twórców portalu Jelito w Ogniu – znajdziecie tam mnóstwo przydatnych informacji na temat chorób zapalnych jelit!

przewlekła choroba

>>> NEWSLETTER OPANUJ SIBO <<<

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

o mnie

Cześć, nazywam się Michał Andrulewicz i jestem dyplomowanym dietetykiem. Pomagam osobom z przewlekłymi problemami trawiennymi tj. SIBO, zespół jelita drażliwego, choroby zapalne jelit czy refluks. W swojej praktyce zawsze bazuję na aktualnych doniesieniach naukowych, zgodnie z zasadami medycyny opartej na faktach (EBM).

Instagram

e-book

moje artykuły

postaw mi kawę!

Jeżeli publikowane przeze mnie treści uważasz za przydatne to klikając powyższy przycisk możesz postawić mi wirtualną kawkę :)